ODDÍL VOLEJBALU

HOME

TJ Sokol Klatovy juniorky – TJ Sušice     0 : 3     ( 14:25, 14:25, 19:25 )

Volejbalistky zahájily sezonu 2010-2011 v pátek 10. září 2009 v Klatovech, kde se střetly s družstvem TJ Sokol Klatovy juniorky. Děvčata hrála v sestavě: Alena Sachrová, Mirka Křížová, Vlaďka Brabcová, Milena Kankrlíková, Gábina Hermanová, Jarka Havránková a Eliška Kankrlíková.

V prvním setu chvíli trvalo než se naše volejbalistky prosadily. Potom už bylo vítězství snadné. Děvčata vyhrála 25:14. Druhý set byl plně v režii Aleny Sachrové. Za co vzala to skončilo na zemi, včetně málo vídaných úderů. Díky tomu naše družstvo vyhrálo 25:14. Začátek třetího setu byl pro nás přímo tragický. Nic se nedařilo. Děvčata prohrávala už 14:5 a vypadalo to velmi špatně. Potom se jim povedla, při podání Mileny Kankrlíkové, dlouhá šňůra a bylo vyrovnáno. Konec setu už soupeřky neměly šanci odolávat s chutí hrajícím sušickým volejbalistkám. Ty zaslouženě zvítězily 25:19.

TJ Sušice – Sokol Klatovy     3 : 0   ( 25:18, 25:20, 25:17)

V pátek 17. 9. 2010 přivítala naše děvčata soupeřky Sokol Klatovy. Hrála v sestavě: Alena Sachrová, Mirka Křížová, Milena Kankrlíková, Renata Černíková, Vlaďka Brabcová, Eliška Kankrlíková, Gábina Hermanová a Jarka Havránková.

Začátek prvního setu byl vyrovnaný. Potom Eliška Kankrlíková udělala na podání šňůru tří bodů a to rozhodlo. Naše hráčky zvyšovaly náskok a nakonec vyhrály první set 25:18. Ve druhém setu měly sušické volejbalistky horší začátek. Prohrávaly 7:8, ale po našem tajmu zaúřadovala na smeči Vlaďka Brabcová. Upravila stav na 11:8 a klatovské hráčky si vzaly oddechový čas. Ten jim ale nepomohl. Naše děvčata hrála s chutí a neustále zvyšovala náskok. Až v závěru setu měla menší krizi. Po jejím překonání zvítězila 25:20. Třetí set byl poznamenán chladným počasím a blížícím se stmíváním. Naše hráčky neponechaly nic náhodě a po vlažnějším začátku už byl na hřišti pouze jeden tým. Ve třetím setu naše družstvo zvítězilo 25:17.

TJ Sokol Klatovy kadetky   -   TJ Sušice     1 : 3   ( 15:25, 14:25, 25:23,25:20 )

V pátek 24. 9. 2010 odjely naše volejbalistky do Klatov kde se střetly s dosud neporaženým týmem TJ Sokol Klatovy-kadetky. Děvčata hrála v sestavě: Alena Sachrová, Mirka Křížová, Vlaďka Brabcová, Renata Černíková, Milena Kankrlíková a Eliška Kankrlíková.

První dva sety hrály naše hráčky jako podle učebnice. Chodily poctivě na blok, měly dobré pole, na smeči se všem dařilo a hlavně minimálně kazily. To všechno přispělo k tomu, že děvčata nedala soupeřkám žádnou šanci. Oba sety přesvědčivě vyhrála 25:15 a 25:14. Ve třetím setu se nepovedl začátek. Soupeřky zlepšily servis a naše hráčky začaly kazit příjem podání. Od špatného příjmu se odvíjely další chyby. I když se děvčata snažila, vlastními chybami se připravila o vítězství. Prohrála 25:23. Do čtvrtého setu nastoupily naše volejbalistky s větším soustředěním. Mimo prvních dvou míčů byly neustále ve vedení a dávaly jasně najevo, že chtějí vyhrát. Navíc soupeřky začaly dělat jednu chybu za druhou. Nemohlo to skončit jinak než našim vítězstvím 25:20. Za předvedený výkon a týmovou hru si sušické volejbalistky zaslouží pochvalu.